Schody strychowe standardowe

Jesteśmy producentem schodów strychowych standardowych oraz na indywidualny wymiar.

Oferta standardowych, gotowych schodów strychowych obejmuje następujące modele:

  • schody strychowe mini,
  • schody strychowe standard,
  • schody strychowe do wysokich pomieszczeń,
  • schody strychowe z wysoką skrzynką,
  • schody strychowe max thermo.

Chętnie udzielamy fachowych porad i dodatkowych informacji. Zapraszamy do kontaktu.

Jak wybrać właściwe schody na strych?

Decydując się na zakup schodów musimy wziąć pod uwagę:

Wycięcie w stropie musi być dopasowane do konkretnych schodów strychowych. Oferujemy skrzynie o długości od 90 cm do 140 cm i szerokości od 50 cm do 90 cm. Wykonujemy je z wysokiej jakości litego drewna.

Trzeba również pamiętać, że otwór w stropie ma pomieścić zarówno skrzynię, jak i wnoszone rzeczy. Zastosowanie zbyt małego otworu spowoduje ograniczenie użyteczności strychu. Przechowywanie rzeczy o większych lub niestandardowych gabarytach stanie się niemożliwe. Z drugiej jednak strony nie sensu przesadzać z wielkością. Przesadnie duży otwór może okazać się niepotrzebny i mało estetyczny. Rozmiar schodów strychowych zawsze powinien zależeć od indywidualnych potrzeb.

Schody strychowe – rozwiązanie, które nie obciąży Twojej kieszeni!

Do zalet schodów na strych należy niska cena zakupu i eksploatacji. Schludne i praktyczne schody nie zajmują niepotrzebnie przestrzeni. Można je łatwo i szybko zamontować. Jedną z rzeczy, na których nie warto jednak oszczędzać jest klapa. Odgrywa ona kluczową rolę w termoizolacji. Wersja standard wynosi 26 mm. Mocno rekomendujemy jednak klapę o grubości 46 mm. Taki system ogranicza straty ciepła aż o 70-80%.

Funkcjonalna konstrukcja.

Główny element schodów strychowych to drewniana drabinka z metalowymi wzmocnieniami. Drewno jest materiałem lekkim, a jednocześnie wystarczająco wytrzymałym. W połączeniu z metalowymi zawiasami i wspornikami stanowi zwartą konstrukcję. Schowany w skrzyni mechanizm można zamontować w wąskim korytarzu czy niewielkim pomieszczeniu gospodarczym. Ważne jest tylko, aby nogi drabiny stały na równej, stabilnej podłodze. Dzięki temu unikniemy groźnego przemieszczania się schodów podczas użytkowania.